Přejít na menu Přejít na přihlašení zákazníka

Značkové parfémy a vlasová kosmetika pro každého

A-Z kosmetika »  Nejčastěji kladené otázky

Nejčastěji kladené otázky

 

Jak se správně vonět?

Záleží na koncentraci vonných esencí.

Deodarant – nejslabší z koncentrací vůní. Spíše než navonět má potlačit tělesný odér nositele, či jej lehce překrýt. Obsahuje jen stopové množství esencí.

Kolínská voda (Eau de Cologne) EdC Obsahuje 3-5 % vonných esencí ve zředěném, často 70 % lihu.

Toaletní voda (Eau de Toilette) EdT – Obsahuje 4 – 8 % vonných esencí v koncentrovaném lihu. Je určena především k nástřiku na oděv. Ten je potřeba asi po dvou hodinách opakovat. Na pokožce vůně dlouho nevydrží.

Parfémová voda (Eau de Parfum) EdP - Obsahuje 8-15 % vonných esencí v koncentrovaném lihu. Tu lze použít na oděv i na pokožku.

Parfém (Parfum) – Obsahuje 15-30% vonných esencí v koncentrovaném lihu. Je určen pouze na pokožku. Doporučujeme spíše na večer nebo na vyjimečné a slavnostní příležitosti.

 

 

Jak se uvolňují vůně z parfému?

Hlava: vysoké tóny, ucítíte je hned, voní asi 15 minut: citrusy, květiny
Srdce: střední tóny, rozvine se za několik minut, voní 2 až 3 hodiny: ovoce, těžší květiny
Základ: spodní tóny, pomalu prchavé látky voní ještě 3 až 4 hodiny, dozvuky: koření, santal, pačuli, vetiver

Dobrý parfém se sestavuje tak, aby ve všech třech fázích rozvíjení vůně působily látky podobně vonící a zajistily tak harmonický nepřetržitý průběh.

 

Proč se nemá současně používat více různých vůní?

Každý parfém je jedním harmonickým celkem. Použijete-li současně jiný, odlišně intenzivně vonící přípravek, dochází často k disharmonii, která může vyvolat nepříjemný dojem.

 

Jak dlouho je parfém použitelný a jak se pozná, že není již zcela v pořádku?

Poku je flakon již otevřený, ale není vystaven účinku denního světla a teplotám vyšším než asi 20°C, vydrží půl roku i déle. Parfém v originálním neotevřeném flakonu vydrží i déle než rok. Parfém, jehož barva se mění, většinou ve tmavší odstín a kolem jehož uzávěru se usazuje pryskyřicový prstenec, je zpravidla starý. Také kyselá a pryskyřičná vůně signalizuje, že parfém nebo podobný výrobek má svou dobu použitelnosti již za sebou.

 

Na jakou část těla parfém nejlépe aplikovat ?

Parfém nejlépe působí tam , kde je pokožka nejteplejší a nejprokrvenější. Taková místa nalezneme za ušima, na vnitřních stranách zápěstí, v loketním důlku, v klíčních kostech, mezi ňadry a vzadu na kolenou. Velmi dobře drží vůni čerstvě umyté vlasy, oblečení z přírodního materiálu a kožešiny.

 

J

ak dlouho parfém vydrží?

Obyčejně tři roky, někdy i déle. Nejlépe je skladovat jej na tmavém místě při pokojové teplotě. V původním neotevřeném balení vydrží i přes rok, ale otevřené flakóny je třeba rychle spotřebovat. Přibližně do půl roku.

 

Proč po určité době vlastní parfém necítíme?

Nos je smyslový orgán, který se velmi rychle unaví. Stačí krátký čas a zatímco my již určitou vůni necítíme , naše okolí ještě ano.

 

Jsou vaše parfémy stejné kvality a původu jako v exklusivních parfumeriích?

Ano, jedná se o originální značkové parfémy s totožnou kvalitou a stejným výrobcem.

 

Doprava je opravdu zdarma ?

Ano, doprava / poštovné je při odjednávce nad 2 500Kč nebo při platbě předem na náš účet vždy zdarma.

Jak je možné, že máte tak nízké ceny?

Snažíme se o to, mít nejlepší dodavatele a parfémy nakupujeme ve větším množství - jsme internetový obchod.

 

Je pravda, že stejný parfém má u různých uživatelů poněkud odlišnou vůni?
Ano, je to pravda. Každý člověk má svou vlastní specifickou vůni. Závisí to na vlastnostech jeho pokožky, způsobu výživy a životních zvyklostech. Parfém, který u jednoho uživatele voní velmi příjemně, může na pokožce jiného uživatele působit velmi odlišně.

Jak nejlépe vyzkoušíme vůni parfému?

Nejlepší pro posouzení skutečné vůně, která se musí nejprve vybalancovat v ovzduší, je nejdříve stříknout parfém několikrát nad sebe do vzduchu a pak rozptýlenou vůni nechat klesat ke svému nosu. Pokud si netroufneme na tak nápadné vyzkoušení, pak si nastříkejte parfém na paži, ale z větší vzdálenosti nebo na vlasy

Alkohol, v němž jsou jeho vonné složky rozptýleny, se postupně odpaří a na vlasech zůstanou vonné oleje. To také současně zaručí, že alkohol obsažený ve spreji vlasy nevysuší. Dalším místem, na které doporučujeme parfémy nanášet, je podkolenní.

 

 

Je rozdíl mezi tím jaké vůně hledají muži a ženy?

Ženy hledají parfém, který odráží jejich momentální životní situaci, kdeto muži hledají vůni, která ztělesňuje jejich ideál a to, jací by chtěli být. Pánské parfémy se dělí do pěti skupin podle převažující vůně: levandule, citrus, chypre, fougére a orientální vůně. U dámských se rozlišují pouze tři skupiny: květinová, orientální a svěží chypre.

 

Kam je nejlépe parfém nanášet?

Parfém by se měl nanášet na místa, kde pulzuje krev - zápěstí, spánky, za uši, do výstřihu. Teplota krve prý teprve dokáže parfém rozvinout.

 

Jak a kde se má parfém "nosit"?
Je to především otázka koncentrace. Uvažuje-li se ona proslulá kapka nanesená za ušním boltcem, je tím zpravidla míněn parfém. Všeobecně se parfém nanáší na místa, kde je pod pokožkou nejvíce krevních vlásečnic, tj. do loketního důlku, ale i do pokolení - do míst, kde je pokožka nejteplejší a kde se vůně parfému plně rozvine. Parfém se také nanáší na vlasy, těsně nad pokožku hlavy. Mimořádně dobře vyniká parfém na oděvech z přírodních materiálů a na kožešinách, nedoporučuje se však nanášet jej např. na bílé a světlé oděvní součásti, zejména pak ne na přírodní hedvábí.

 

Produktové menu

.::Kdo je online?

Právě zde jsou 45 návštěvníci online.

Partneři


Naše ikonka
Logo A-Z Kosmetika


Přihlášení

Copyright © 2018 A-Z Kosmetika a parfémy | design a kód Ivorius webdesign